Meteler 2019 izle
Oy Verin
10
Sizin Oyunuz:
Oylama: 10 /10 (1)
1 Yorum 7,221 Görüntülenme

Meteler 2019 izle

(2019)

Yönetmen:

Burak Akyol

Oyuncular:

Gökhan Mumcu, Serhan Çeliker, Temmuz Gürkan Karaca, Cem Okyay, Kerem Tanik, Mete Deran, Burak Akbulut, Nazim Atci
Bir tür aksiyon filmi olan Meteler, bir grup Türk askerinin hikayesini anlatmaktadır. Hikayenin ana temasını ise Afrin operasyonu oluşturmaktadır ve operasyonun 43. gününe kadar timin bölgedeki teröristlerle çatışmasını konu almaktadır. Filmin konusunu oluşturan timin başında ise yüzbaşı Kürşat bulunmaktadır. Yüzbaşı Kürşat 8 askeri ile birlikte bir tim oluşturur . Meteler izle seçeneğini tıklarken milli duygularının yeniden canlanacağını bilen izleyici, her çatışma sahnesinde kendisini aksiyonun içinde hissetmektedir. Timin girmiş olduğu çatışma sahneleri kadar askerlerin bölge halkı ile yaşadığı duygusal olaylara yer veren filmde hikaye hem savaş operasyonu üzerinden hem de kurtarılacak halk üzerinden yürümektedir. Böylece aksiyon ve drama bir arada işlenmektedir.

Meteler filminin konusundan yer alan operasyon aynı zamanda yüzbaşının ve sekiz askerinin de hikayelerini ve karakterlerini ayrı ayrı ele almaktadır. İzlerken ekip ruhunun ne demek olduğunu seyirciye aktaran film konusuna yerleştirmiş olduğu ufak trüklerle aranılan tadı vermektedir. Meteler 2019 izle seçeneğine tıklayan bir izleyici filmde sürekli olarak izleyiciye aktarılan bir dış ses duyacaktır. Buda filmi 2 boyutlu olmaktan çıkartarak izleyici filmin içine çekmektedir. Filmde askerin milli ve dini duygularla hareket ettiği her bir sahnede vurgulanmaktadır. Üstelik filmin konusuna uygun olarak oluşturulan sahnelerde askerlerin operasyonları gerçeğine bire bir uygun olarak oluşturulmuştur. Tüm bunlarda filmin konusunun aslında gerçeklerden oluştuğunu bir kez gözler önüne sermektedir.

Filmde yer alan operasyon esnasında sadece terör örgütü üyeleri ile çatışmaya girmemektedir. Filmin konusunda vurgulanan ana metin örgüte yabancu güçlerin destek verdiğidir. Bu ana metin bir çok sahnede altı çizilerek hem diyalog hem de tretman olarak vurgulanmıştır. Filmin final kısmını ise Suriye’deki Burseya dağı bölgesinde yer alan Katma köyü halkını teröristlerden kurtaran ekip bölgeye Türk bayrağı dikmeyi başarmıştır. Ancak bu başarının nasıl zorluklar ve fedakarlıklarla elde edildiğini anlatan filmde her bir askerin kahramanlık hikayesi gözleri doldurmaktadır. Meteler hd tek parça izle demeden önce izleyicinin gerçek bir kahramanlık hikayesi izleyeceğini biliyor olması filmi daha da dikkat çekici hale getirmektedir. Üstelik bu gerçekliğin çok yakın bir dönemde olması film için ayrı bir artı oluşturmaktadır.
Film açılmıyorsa alt tarafta bulunan alternatif partları tıklayarak izleyebilirsiniz...
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Yayın Tarihi:

  27 Mart 2019

  Senaryo:

  Burak Akyol

  Yapım Şirketi:

  Jineps Yapim

  Yorumlar (1)