Bir Dilek Tut Full 1080p Online Filmi izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
1,053 Görüntülenme

Bir Dilek Tut Full 1080p Online Filmi izle

(2019)

Yönetmen:

Meta Akkus

Oyuncular:

Altan Erkekli, Vildan Atasever, Ihsan Berk Aydin, Ceren Reis, Melisa Giz Cengiz, Arda Kalayci, Yusuf Kemal Kalmis, Melis Kara
Konusunu iyilik ve sevgi üzerine inşaa eden Bir Dilek Tut 2019 Filmi HD izle hikayeyi bu iki temel duygunun en iyi şekilde yansıtılabileceği karakter olan çocuk üzerinden oluşturmuştur. Filmin ana kahramanı bir 12 yaşındaki bir çocuktur. Karakterin isminin Berke olduğu filmde çocuk Mardin’de yaşayan ve okuyan bir çocuktur. Ancak diğer çocuklara nazaran derslerde dikkat dağınıklığı bulunmaktadır. Ayıca filmde küçük yaştaki Berke’nin okulda aşık olduğu kızla ilgili yaşadığı derin duygulara yer verilmiştir. Berke’nin hayattan istediklerine karşılık kendisine çaresiz hissetmesi üzerine ona rehberlik eden dedesi ‘tek yapman gerekn bir dilek tutmak.’ der ve hem Berke için hem de seyirciler için hikaye başlar.

Berke okulda düzenlenen spor seçmelerinde başarılı olunca sınıf arkadaşlarının dikkatini çekmeye başlar. Böylece herkes ona bunu nasıl başardığını sorduğunda ninja adında bir karakterden bahseder ve onun bütün dilekleri yerine getirdiğini söyler. Arkadaşları arasında bu söylemi ile popular olan Berke bir sure bunun sefasını surer ancak arkadaşlarının dileklerini söylemelerine ragmen kabul olmaması Berke’nin düşman ilan edilmesine neden olur. Bir Dilek Tut Aile filmi izle hikayesinde düğümler bu noktadan sonra oluşmaya başlar. Berke’nin sadece okuldaki akradaşları ve gerçek dünya ile sorunları yoktur. Berke’nin aynı zamanda annesi ölümcül bir hastadır. Berke hem annesinin bu gerçek durumuyla yüzleşmek zorundadır hem de bir dilek tut inancına bağlı kalarak annesini iyileştirmek zorundadır.

Filmin konusunda kırılma noktasını oluşturan bu ana detay seyircide bir başka merak noktasını daha oluşturmaktadır. Yapılan çekimlerin yansıttığı gibi Berke bir hayal dünyasında mı yaşamaktadır? Berke gerçeklik olgusundan kaçan ve hayal kuran bir çocuk mudur? Yoksa mistik bir inanış oluşturan ve inanışı ile gerçek hayata dair iyileştirmeler yapabilen dokunuşa sahip bir çocuk mudur? Seyirciyi bir çok noktada meraka sürükleyen filmde hem ana hikaye hem de filmin inşaa edildiği mistizim ve gerçekliğin iç içe geçmiş hali filmi dinamik tutmaktadır. Bir Dilek Tut mobil hd izle hakkında konunun bu kadar farklı ve cazip olması akıllara Küçük Prensi getirmektedir.
Film açılmıyorsa alt tarafta bulunan alternatif partları tıklayarak izleyebilirsiniz...
Filmi izledikten sonra görüşlerinizi yorum olarak aşağıya bekliyoruz iyi seyirler :)
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Yayın Tarihi:

  28 Mart 2019

  Senaryo:

  Meta Akkus, Avni Tuna Dilligil

  Yapım Şirketi:

  The Best Films

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?